Blog

 • 3
  gru.

  Historyczne VR (dodatek)

  Dwa lata temu opisałem hipotetyczny spacer po terenach dzisiejszej Al. Politechniki w Łodzi. Niedawno dotarłem do zdjęć lotniczych z okresu II wojny światowej. W maju 1942 z łódzkiego lotniska Lublinek wystartował samolot, który wykonał 19 zdjęć południowej i środkowo-północnej części Łodzi. Nasz teren najlepiej obrazują zdjęcia 11, a zwłaszcza 15. Jakich to ciekawych rzeczy możemy dowiedzieć się ze zdjęć?

 • 13
  sie.

  Z cyklu: szablony scenariuszy

  W ramach dyskusji o nowym filmie "Kler" Wojciecha Smarzowskiego spodobał mi się komentarz (niestety nie mój) i pozwolę sobie go tu wkleić w całości (źródło: zwyrole.org - dostęp: sierpień 2018):

  "Smarzowski przynudza. Te same mordy w tych samych okolicznościach co zwykle. Dałby już kurwa spokój chociaż z tym Jakubikiem.

 • 17
  gru.

  Rozrywka przez duże R

  Ostatnio udało mi się obejrzeć "Strażników Galaktyki vol. 2" i muszę przyznać, że bardzo dobrze się bawiłem, co nie zdarza się w dzisiejszej kinematografii popularnej zbyt często. Filmy Marvela trzymają dosyć wysoki poziom ale rzadko jest tak, że kontynuacja kasowego przeboju jest lepsza od części pierwszej. I do tego najlepsze jakie udało mi się obejrzeć (no może w "Shreku" albo "Epoce lodowcowej 2" było też śmiesznie ale w Strażnikach jest 10/10). Film polecam zobaczyć w polskiej wersji językowej - dubbing także jest świetny.

 • 19
  wrz.

  Wspomnień czar #2 - komputerowa rewolucja

  Pierwiastek techniczny mam w genach od urodzenia. W latach 80-tych zeszłego wieku trudno było jakoś specjalnie rozwijać te zainteresowania. Mieliśmy raptem w telewizji kultową Sondę czy w kioskach miesięcznik "Młody Technik" i w sumie to tyle. Dochodziły do nas sygnały o komputerach domowych - ale w kraju, gdzie na założenie telefonu stacjonarnego można było czekać latami, to mało kogo było stać, żeby mieć dewizy i zakupić w Pewex-ie chociażby Atari XL.

 • 10
  gru.

  Historyczne VR - czyli podróż po starej Łodzi

  Jadąc Al. Politechniki w Łodzi, często zastanawiałem się jak tu kiedyś wyglądało - jaka była historia tego kawałka fabrykanckiej Łodzi.
  Cofnijmy się na początek 20-tego wieku i spróbujmy wyobrazić sobie tamte czasy.

 • 13
  li.

  Wspomnień czar #1

  Nawet w swoim krótkim życiu widać zmiany jakie zachodziły w moim rodzinnym mieście Łodzi. Moje wspomnienia sięgają lat 70tych. W mediach, które wtedy reprezentowało radio z czterema kanałami, czarno-białą telewizją z dwoma kanałami i prasą typu "Głos Robotniczy" czy "Trybuna Ludu". Można było często słyszeć nudzące przemówienia tow. Gierka i inne sprawozdania z różnych plenum, spotkań KC itp. bzdur.

 • 11
  wrz.

  Piękna nasza Polska cała #2

  Miasta ze ściany wschodniej mają swoją specyfikę. Rzeszów jest stolicą Podkarpacia. Miasto schludne i zadbane, posiadające jednak małe zgrzyty w postaci rynków składających się z bud handlowych typu "szczęka" w Centrum miasta. Za ładne widoki okolicznych pagórków i gór dodatkowy punkt. 8/10.

  Rzeszów 1

 • 20
  sie.

  Piękna nasza Polska cała #1

  W sezonie wakacyjnym pracodowca zafundował mi wycieczki zwane wyjazdami służbowymi. Wykorzystam je więc do poznania naszych miast. Subiektywnie ocenię ich atrakcyjność i ogólną kondycję.

 • 7
  maj

  To już 45 lat...

  ... jak usłyszeliśmy pierwsze wykonanie utworu Echoes - grupy Pink Floyd. Utwór bardzo plastyczny i troszkę zgryźliwie można napisać, że już takiej muzyki się dziś nie robi - ale ważne że mamy chociaż ten historyczny wybór. W linku podałem wersje stworzoną przez fanów utworu i zsynchronizowanymi scenami z Odyseii Kosmicznej. I pomyśleć, że to już 45 lat... time gone fast.

 • 21
  lt.

  Mądrości życiowe

  Życie to jeden wielki poligon i uczy nas swoich mądrości. Niby mamy pokończone szkoły... mamy internety, foruma, wujka googla - ale zabierając się za coś osobiście często dostajemy kopa w jaja i... nowa wiedza wbija nam się w głowę.
  Tak więc od dziś wiem już z całą pewnością, że przed malowaniem pokoju (sufitu) w żadnym razie nie rozprowadzamy gruntu za pomocą wałka - TYLKO PĘDZLEM!!!

Strony