Blog

 • 31
  paź.

  Polaryzatory polityczne

  Swego czasu, popełniłem tekst mówiący o tym z jakiej części ciała Bóg stworzył polityka. Było też tam o jego przykazaniach danych przez "upadłych aniołów".

 • 1
  lt.

  Zmiany, zmiany, zmiany...

  Jak pewnie zauważyli moi czytelnicy, na początku stycznia miałem przerwę w dostępności serwera. Padł dysk twardy, WD 1TB wersja zielona. Szczęściem w nieszczęściu był fakt, że parę tygodni przed awarią zmieniłem sposób robienia kopii zapasowych z wybranych zasobów na pełny, co bardzo ułatwiło migrację. Bo skoro już muszę wymienić dysk to pomyślałem, że zrobimy "remont generalny" - sprzętowy i programowy.

 • 28
  wrz.

  Wybory...

  Nie lubię Winston-a Churchill-a jako Polak, bo to stary angolski cwaniak - ale miał kilka powiedzonek, które świadczą o jego inteligencji:

  1) "Każdy rząd, który jest dość silny, by dać ci wszystko czego pragniesz, jest dość silny by zabrać ci wszystko co posiadasz." - to dla wszystkich fanatyków PISu

 • 3
  gru.

  Historyczne VR (dodatek)

  Dwa lata temu opisałem hipotetyczny spacer po terenach dzisiejszej Al. Politechniki w Łodzi. Niedawno dotarłem do zdjęć lotniczych z okresu II wojny światowej. W maju 1942 z łódzkiego lotniska Lublinek wystartował samolot, który wykonał 19 zdjęć południowej i środkowo-północnej części Łodzi. Nasz teren najlepiej obrazują zdjęcia 11, a zwłaszcza 15. Jakich to ciekawych rzeczy możemy dowiedzieć się ze zdjęć?

 • 13
  sie.

  Z cyklu: szablony scenariuszy

  W ramach dyskusji o nowym filmie "Kler" Wojciecha Smarzowskiego spodobał mi się komentarz (niestety nie mój) i pozwolę sobie go tu wkleić w całości (źródło: zwyrole.org - dostęp: sierpień 2018):

  "Smarzowski przynudza. Te same mordy w tych samych okolicznościach co zwykle. Dałby już kurwa spokój chociaż z tym Jakubikiem.

 • 17
  gru.

  Rozrywka przez duże R

  Ostatnio udało mi się obejrzeć "Strażników Galaktyki vol. 2" i muszę przyznać, że bardzo dobrze się bawiłem, co nie zdarza się w dzisiejszej kinematografii popularnej zbyt często. Filmy Marvela trzymają dosyć wysoki poziom ale rzadko jest tak, że kontynuacja kasowego przeboju jest lepsza od części pierwszej. I do tego najlepsze jakie udało mi się obejrzeć (no może w "Shreku" albo "Epoce lodowcowej 2" było też śmiesznie ale w Strażnikach jest 10/10). Film polecam zobaczyć w polskiej wersji językowej - dubbing także jest świetny.

 • 19
  wrz.

  Wspomnień czar #2 - komputerowa rewolucja

  Pierwiastek techniczny mam w genach od urodzenia. W latach 80-tych zeszłego wieku trudno było jakoś specjalnie rozwijać te zainteresowania. Mieliśmy raptem w telewizji kultową Sondę czy w kioskach miesięcznik "Młody Technik" i w sumie to tyle. Dochodziły do nas sygnały o komputerach domowych - ale w kraju, gdzie na założenie telefonu stacjonarnego można było czekać latami, to mało kogo było stać, żeby mieć dewizy i zakupić w Pewex-ie chociażby Atari XL.

 • 10
  gru.

  Historyczne VR - czyli podróż po starej Łodzi

  Jadąc Al. Politechniki w Łodzi, często zastanawiałem się jak tu kiedyś wyglądało - jaka była historia tego kawałka fabrykanckiej Łodzi.
  Cofnijmy się na początek 20-tego wieku i spróbujmy wyobrazić sobie tamte czasy.

 • 13
  li.

  Wspomnień czar #1

  Nawet w swoim krótkim życiu widać zmiany jakie zachodziły w moim rodzinnym mieście Łodzi. Moje wspomnienia sięgają lat 70tych. W mediach, które wtedy reprezentowało radio z czterema kanałami, czarno-białą telewizją z dwoma kanałami i prasą typu "Głos Robotniczy" czy "Trybuna Ludu". Można było często słyszeć nudzące przemówienia tow. Gierka i inne sprawozdania z różnych plenum, spotkań KC itp. bzdur.

 • 11
  wrz.

  Piękna nasza Polska cała #2

  Miasta ze ściany wschodniej mają swoją specyfikę. Rzeszów jest stolicą Podkarpacia. Miasto schludne i zadbane, posiadające jednak małe zgrzyty w postaci rynków składających się z bud handlowych typu "szczęka" w Centrum miasta. Za ładne widoki okolicznych pagórków i gór dodatkowy punkt. 8/10.

  Rzeszów 1

Strony