Przejdź do treści

Piękna nasza Polska cała #1

Dodane przez marekc -

W sezonie wakacyjnym pracodowca zafundował mi wycieczki zwane wyjazdami służbowymi. Wykorzystam je więc do poznania naszych miast. Subiektywnie ocenię ich atrakcyjność i ogólną kondycję.

Pierwszy na tapecie jest Szczecin. Piękne kiedyś miasto, którego układ ulic Centrum jest podobny do pajęczyny (podobnie jak w Paryżu). Obecnie miasto sprawia wrażenie "opuszczonego". Są niby zabytki, jest Starówka. Są Wały Chrobrego, duża rzeka z portem rzecznym, jeziora - ale mimo, że sezon wakacyjny i pora popołudniowa brak większych tłumów czy gwaru. Centrum miasta tradycyjnie - dużo reklam i szkarad handlowych. Wymieszanie starych i pięknych budynków z blokowiskami PRLowskimi też uroku nie dodaje. Ocena 5/10.

Szczecin. Odra zachodnia

Szczecin

Szczecin. Pomnik marynarza.

Szczecin. Zegar słoneczny.

Szczecin. Widok na Odrę.

 

 

Potem mamy Poznań. Tutaj nie było czasu na zwiedzanie ale kawał miasta też się zobaczyło. W mieście mamy trochę więcej życia i czujemy więcej optymizmu. Są remonty i mam nadzieję, że być może wrócę tu kiedyś i bliżej poznam to miasto. Potwierdzi się albo i nie pierwsze pozytywne wrażenie. Ocena 7/10.

Poznań