marekc - blog

10
gru.

Historyczne VR - czyli podróż po starej Łodzi

Jadąc Al. Politechniki w Łodzi, często zastanawiałem się jak tu kiedyś wyglądało - jaka była historia tego kawałka fabrykanckiej Łodzi.
Cofnijmy się na początek 20-tego wieku i spróbujmy wyobrazić sobie tamte czasy.

13
li.

Wspomnień czar #1

Nawet w swoim krótkim życiu widać zmiany jakie zachodziły w moim rodzinnym mieście Łodzi. Moje wspomnienia sięgają lat 70tych. W mediach, które wtedy reprezentowało radio z czterema kanałami, czarno-białą telewizją z dwoma kanałami i prasą typu "Głos Robotniczy" czy "Trybuna Ludu". Można było często słyszeć nudzące przemówienia tow. Gierka i inne sprawozdania z różnych plenum, spotkań KC itp. bzdur.

11
wrz.

Piękna nasza Polska cała #2

Miasta ze ściany wschodniej mają swoją specyfikę. Rzeszów jest stolicą Podkarpacia. Miasto schludne i zadbane, posiadające jednak małe zgrzyty w postaci rynków składających się z bud handlowych typu "szczęka" w Centrum miasta. Za ładne widoki okolicznych pagórków i gór dodatkowy punkt. 8/10.

Rzeszów 1

20
sie.

Piękna nasza Polska cała #1

W sezonie wakacyjnym pracodowca zafundował mi wycieczki zwane wyjazdami służbowymi. Wykorzystam je więc do poznania naszych miast. Subiektywnie ocenię ich atrakcyjność i ogólną kondycję.

7
maj

To już 45 lat...

... jak usłyszeliśmy pierwsze wykonanie utworu Echoes - grupy Pink Floyd. Utwór bardzo plastyczny i troszkę zgryźliwie można napisać, że już takiej muzyki się dziś nie robi - ale ważne że mamy chociaż ten historyczny wybór. W linku podałem wersje stworzoną przez fanów utworu i zsynchronizowanymi scenami z Odyseii Kosmicznej. I pomyśleć, że to już 45 lat... time gone fast.

21
lt.

Mądrości życiowe

Życie to jeden wielki poligon i uczy nas swoich mądrości. Niby mamy pokończone szkoły... mamy internety, foruma, wujka googla - ale zabierając się za coś osobiście często dostajemy kopa w jaja i... nowa wiedza wbija nam się w głowę.
Tak więc od dziś wiem już z całą pewnością, że przed malowaniem pokoju (sufitu) w żadnym razie nie rozprowadzamy gruntu za pomocą wałka - TYLKO PĘDZLEM!!!

8
li.

Helpdesk

W swojej karierze służbowej i prywatnej byłem zmuszony do korzystania z wielu operatorów pomocy przez telefon, zwanej potocznie helpdeskiem. Musze stwierdzić, że poziom zwykle jest podobny - czyli mierny. Albo czekamy wiele minut na "konsultatnta" słuchając wkurwiających muzyczek, a jak się już dodzwonimy to dostajemy rady z dupy.

10
maj

Obywatelsko-patriotyczny obowiązek.

Niech ktoś wyjaśni mi, czemu spełniając swój obywatelski obowiązek i zaznaczając krzyżykiem odpowiednie pole, cały czas w głowie wyświetla mi się fragment z filmu MIŚ i dialog Inkasenta z Paluchem?

Miś komputer

27
lt.

Historia refleksyjna

Tutaj można obejrzeć wykład jaki w 1983r. wygłosił Jurij Bezmienow na temat "działań ideologicznych względem innych państw" przez ZSRR.

18
lt.

Troszkę kultury

Mój mały wycinek tego czego można posłuchać oglądając:

- "Babcia Mówi" Mai Koman - ukazała się w zeszły prima aprilis i jak na polskie warunki zdobyła dużą popularność - zajebisty tekst...

Strony

Subskrybuj RSS - marekc - blog